Звіт з ТЦУ від Олени Жукової

17 березня в рамках конференції «Трансфертне ціноутворення в Україні. Граємо на випередження» Олена Жукова проведе авторську практичну сесію з питань підготовки звіту з трансфертного ціноутворення.

Як відомо, в 2017 році відбулись значні зміни правил трансфертного ціноутворення в Україні. Поряд з хорошими нормами, з’явились і проблемні, що значно ускладнюють підготовку звітів .

Серед суттєвих новацій: введені нові цифрові критерії признання та збільшений суб’єктний склад контрагентів,  запроваджено механізм визначення біржової ціни на підставі форвардного і ф’ючерсного контракту, введені нові види штрафів штрафи та збільшені їх розміри, впровадження критерію незалежності для конкурентів, що порівнюються та багато іншого. Але особливою новацією цього року стало впровадження критерію незалежності, що унеможливить складання ТЦУ документації не тільки для більшості компаній, а для цілих галузей економіки.

Результат цих новацій – істотно збільшиться обсяг документації та витрат часу на його підготовку. І як ключовий ризик для компанії – значні штрафи за неподання або за неповне подання звіту.

В авторській сесії Олена Жукова буде говорити про:

  • Контрольовані операції. Критерії пов’язаності, приклади розрахунків часток, Контрагенти з низьких юрисдикцій, операції з комісіонерами, фірми «прокладки» – ризики чи оптимізація?
  • Співставність умов операцій. Функціональний аналіз та аналіз ризиків. Проблема вибору джерел інформації. Критерій незалежності та точка зору податківців на цей критерій
  • Методи розрахунку цін. Принцип витягнутої руки. Пріоритетність методів. Оптимальні методи для виробничих та торговельних компаній. Оскарження застосування біржових котирувань. Що робити коли жодний критерій не підходить?
  • Трансфертні ціни та показники рентабельності. Порядок розрахунку та використання джерел інформації. Проблеми вибору виду рентабельності. Діапазон та медіана ціни/рентабельності – правила розрахунку. Точки оптимізації. Планування ТЦУ операцій.
  • Складання звіту. ТЦУ і ст.140 ПКУ. Заповнення додатків ТЦ до декларації на прибуток. Приклади відображення операцій в звіті про КО. Практичні рекомендації
  • Судову практику в ТЦУ. Ризики для платника податків. Перспективи судових спорів

По всіх питання будуть наведені практичні приклади та рекомендації.

До зустрічі на IV спеціалізованій конференції «Трансфертне ціноутворення в Україні. Граємо на випередження»!

 

Зареєструватись можна на сайті http://events.dzi.gov.ua/ або зв’язавшись з нами за телефоном +380 44 391-34-91 або events@dzi.gov.ua

 

Для довідки:

Олена  Жукова, директор АФ «Сайвена-Аудит», голова комітету з трансфертного ціноутворення в Громадській Раді пр. ДФС України. Сертифікований аудитор (з 1999р.). Адвокат, спеціалізація – податкове право (з 2004 рік). Автор книги «Трансфертне ціноутворення – український варіант». Автор більш ніж 300 статей по трансфертному ціноутворенню, бухгалтерському та податковому обліку, податковому праву. Лектор (проведено більш ніж 100 семінарів)

Конференція «Трансфертне ціноутворення в Україні» – спеціалізована конференція з питань трансфертного ціноутворення, яка проходить  з 2014. Традиційно спікери нашого заходу – експерти ДФС України та великої четвірки. Щорічно захід збирає понад 100 представників вітчизняного бізнесу